Zájezd
Buenos Aires

Buenos Aires Buenos Aires Buenos Aires Buenos Aires Buenos Aires Buenos Aires

Buenos Aires
Buenos Aires a další kouty Argentiny
Poznávací zájezdy
Tematické zájezdy


Buenos Aires nabízí obrovskou kulturní rozmanitost díky tomu, že vždy bylo vstupní bránou různých imigračních proudů. Je doslova velkou metropolí s bohatými obchodními i průmyslovými aktivitami. Pokud se týká turistů, ti obdivují hlavně architektonické skvosty města, které mají svůj původ zejména ve Francii a v Itálii, dále četná muzea, divadla a kulturní centra. Mnozí jsou přitahování školami tanga a milongy, jiní širokými možnostmi aktivit v okolní přírodě, ať už je to lov nebo gaučovské slavnosti.

Program zájezdu

1. den Praha

Odlet z Prahy.

2. den Buenos Aires

Přílet na letiště Ezeiza, transfer do hotelu, odpočinek po cestě, individuální volno.

3. den Buenos Aires

Ráno půldenní projížďka a procházka centrem města - po třídě Avenida de 9 de julio se vydáme k jednomu ze symbolů města, k Obelisku a slavnému divadlu opery, mistrovskému architektonickému dílu s úžasnou akustikou, poté se projdeme starobylou čtvrtí San Telmo, kolébce města, kde se každou neděli konává trh starožitností nebo také bleší trh. Pokračujeme k historickému a politickému centru města kolem náměstí Plaza de Mayo, s katedrálou, s koloniální architekturou, s Casa Rosada a dalšími historickými paláci. La Boca je malebnou čtvrtí bývalých italských přistěhovalců, proslulá je zejména její ulička Caminita. Podél Avenidy de Mayo, která má pro změnu typický španělský ráz, se dostaneme na náměstí Plaza de los dos Congresos přímo naproti budovy kongresu a dále do aristokratické čtvrti Recoleta s muzeem krásného umění a kostlem N. S. del Pilar, a dále k nádhernému parku Palermo s planetáriem Galileo Galilei. Oběd v jedné z restaurací Puerto Madero, s vynikající kuchyní a stylovým prostředím. Možnost ochutnat nejrůznější plátky masa s přílohami a typické sladkosti. Nápoje nejsou v ceně. Návrat do hotelu kolem 15. hodiny.

Odpoledne volno, možnost návštěvy tančírny s kurzem tanga.

4. den Buenos Aires

Dopoledne volno a odpoledne fakultativně výlet do Tigre. Nejprve projedeme rezidenční částí města s nádhernými vyhlídkami na luxusní obydlí smetánky, mineme městečko Olivos s prezidentskou rezidencí Quinta de Olivos, San Isidro se starobylou katedrálou a známým obchodním centrem, a dostaneme se k deltě řeky Paraná, pouhých 30 km severně od hlavního města. Zde se nachází jedinečná ekologická oblast Delta del Río Paraná. Po příjezdu do Tigre, které je považováno za ráj veslařů, je možné se nalodit na bárky a projíždět se kanály a přítoky řeky a vychutnávat nádhernou přírodu nebo se jen procházet parkem de la Costa s nejrůznějšími atrakcemi a podívanými. Návrat do hotelu kolem 18,00.

Večer fakultativně večeře v Tango show, v jednom z typických podniků s vynikající argentinskou kuchyní a s ještě lepším představením, které oživuje sofistikovanost, luxus a styl tanga v době jeho největší slávy. K večeři mimo jiné i proslulý argentinský steak.

5. den Buenos Aires

Fakultativně celodenní výlet do San Antonio de Areco, kolébky argentinských tradic. Po cestě je možné vidět Pampa Húmeda Argentina typickou oblast pampy, kde se produkuje hovězí maso a obilí. Samotné městečko má starobylý koloniální ráz Při procházce po městě na vás dýchne kouzlo venkovského života se svým poklidem, zvyky a gaučovkými tradicemi. Návštěva muzea gaučů Guiraldes. Oběd ve venkovském stylu. Na místě je možné vyzkoušet si umění gaučů , jezdit na koni, sledovat folklorní tance a zaposlouchat se do zpěvu při dobrém víně, kusu hovězího a empanadas. Večer návrat do hotelu.

6. den Buenos Aires

Fakultativně celodenní výlet do Colonia del Sacramento - kolonie založené Portugalci v roce 1680. Poklidné uruguayské městečko, pro které jsou typické všudypřítomné starobylé vozy a vůně yerba maté. Brzy ráno odjezd z hotelu do přístavu, plavba po řece Río de la Plata do Colonie. Autobusem odvoz do historického centra, které je pod ochranou UNESCO. Individuální procházka po městě plném historických památek a živých kulturních tradic. Historické jádro je plné muzeí, po pobřeží se dojde až k Real de San Carlos s býčí arénou. Návrat lodí do Bs As a následně do hotelu okolo 19,00.

7. den Buenos Aires

Volný den určený k procházkám, nákupům nebo k hodinám tanga.

8. den Buenos Aires

Fakultativně celodenní výlet do Montevidea – ráno se z přístavu vydáme rychlolodí po řece Río de la Plata do hlavního města Uruguaye, nejmladšího hlavního města Lat. Ameriky s nejlepším přírodním přístavem v Jižní Americe. Moderní kosmopolitní město s koloniální částí Ciudad Vieja z dob přistěhovalců z Kanárských ostrovů. Prohlídka ( autobusem s audiosluchátky) historického centra – Mercado del Puerto, přístavní čtvrť se spoustou restaurací a stánků pod širým nebem, náměstí Plaza del Entrevero, palác del Salvo, Muzeum amerického umění. Volno k individuálním procházkám nebo ke slunění u vody. Navečer návrat do Buenos Aires a následně do hotelu kolem 22. hodiny.

9. den Buenos Aires – odlet

V určený čas transfer z hotelu na letiště, odbavení a odlet.

10. den

Přílet do Prahy

Cena zájezdu

46 700,-- ve 3* hotelu nebo 49 700,-- ve 4* hotelu

Termín

Zajišťujeme individuálně v libovolném termínu.

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu
  • asistenci česky mluvícího průvodce v Buenos Aires
  • 7x ubytování v hotelu 3* nebo 4* se snídaní
  • transfer letiště-hotel-letiště
  • půldenní výlet po Buenos Aires s obědem (bez nápojů)
  • pojištění léčebných výloh

Cena nezahrnuje

  • pojištění léčebných výloh a storna zájezdu u ERV 2023 Kč
  • fakultativní výlety
  • odletovou taxu cca 25 USD

Fakultativní výlety

Ceny fakultativních výletů (ceny za os.): bus auto 2 os
Tigre – parque de la Costa s lodí 50 dolarů 150 dolarů
Tango show s večeří cca 110 dolarů
Gaučové a pampa s obědem a nápoji 85 dolarů
Colonia de Sacramento 160 dolarů  
Montevideo 220 dolarů  

Další výlety

Excursión Milonga - klienti jedou do tančírny, kde pod vedením instruktora tančí tango (předpokládá se alespoň základní znalost tance, nejde o klasickou výuku)

Tango show – Piazzola tango, Rojo tango, Seňor tango, Sabor a tango, Seňor tango

Opera Pampa – jedinečné divadelní ztvárnění historie Argentiny a gaučovských tradic

Přelet helikoptérou nad Bs As nebo nad Bs As a Deltou – trvá 30 a 40 minut

Fotbal tour – návštěva dvou fotbalových stadionů River Plate a Boca Juniors

Eva Peron tour – výlet po místech, kde Evita působila a pracovala

Temaiken – park s divokými zvířaty z celé Argentiny

Odpoledne s tangem – výlet místy, kde tango vznikalo, lekce tanga, rodný dům C. Gardela

Pobyt v Buenos Aires je možné kombinovat s pobytem v dalších koutech Argentiny (pobyt v Bs As je možné u těchto kombinací upravit na 3-4 noci).