Zájezd
Po vinných stezkách a nejen po nich - Buenos Aires,  Mendoza a Chile

Po vinných stezkách a nejen po nich - Buenos Aires,  Mendoza a Chile Po vinných stezkách a nejen po nich - Buenos Aires,  Mendoza a Chile Po vinných stezkách a nejen po nich - Buenos Aires,  Mendoza a Chile Po vinných stezkách a nejen po nich - Buenos Aires,  Mendoza a Chile Po vinných stezkách a nejen po nich - Buenos Aires,  Mendoza a Chile

Buenos Aires
Buenos Aires a další kouty Argentiny
Poznávací zájezdy
Tematické zájezdy


Mendoza je součástí oblasti Cuyo - „země pouští“ v řeči indiánů. Je to země vysokých hor, (najdeme tu nejvyšší vrchol J. Ameriky, Aconcaguu s 6 959 m výšky), zasněžených vulkánů, ale i úrodných údolí, plných vinné révy, farem a vinných sklepů. Těmito údolími vedou vinné stezky s elixírem, který dostál mezinárodního uznání.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy

2. den Buenos Aires

Přílet na letiště Ezeiza, transfer do hotelu, odpočinek po cestě, individuální volno.

3. den Buenos Aires

Ráno půldenní projížďka a procházka centrem města - po třídě Avenida de 9 de julio se vydáme k jednomu ze symbolů města, k Obelisku a slavnému divadlu opery, mistrovskému architektonickému dílu s úžasnou akustikou, poté se projdeme starobylou čtvrtí San Telmo, kolébce města, kde se každou neděli konává trh starožitností nebo také bleší trh. Pokračujeme k historickému a politickému centru města kolem náměstí Plaza de Mayo, s katedrálou, s koloniální architekturou, s Casa Rosada a dalšími historickými paláci. La Boca je malebnou čtvrtí bývalých italských přistěhovalců, proslulá je zejména její ulička Caminita. Podél Avenidy de Mayo, která má pro změnu typický španělský ráz, se dostaneme na náměstí Plaza de los dos Congresos přímo naproti budovy kongresu a dále do aristokratické čtvrti Recoleta a k nádhernému parku Palermo. Oběd v jedné z vyhlášených restaurací v Puerto Madero, s vynikající kuchyní a stylovým prostředím. Možnost ochutnat nejrůznější plátky masa s přílohami a typické sladkosti. Nápoje v ceně. Návrat do hotelu kolem 15. hodiny.

Odpoledne volno, možnost návštěvy tančírny s kurzem tanga.

4. den Buenos Aires

Dopoledne volno a odpoledne fakultativně výlet do Tigre. Nejprve projedeme rezidenční částí města s nádhernými vyhlídkami na luxusní obydlí smetánky, mineme městečko Olivos s prezidentskou rezidencí Quinta de Olivos, San Isidro se starobylou katedrálou a známým obchodním centrem, a dostaneme se k deltě řeky Paraná, pouhých 30 km severně od hlavního města. Zde se nachází jedinečná ekologická oblast Delta del Río Paraná. Po příjezdu do Tigre, které je považováno za ráj veslařů, je možné se nalodit na bárky a projíždět se kanály a přítoky řeky a vychutnávat nádhernou přírodu nebo se jen procházet parkem de la Costa s nejrůznějšími atrakcemi a podívanými. Návrat do hotelu kolem 18,00.

Večer fakultativně večeře a Tango show v jednom z typických podniků s vynikající argentinskou kuchyní a s představením, které oživuje sofistikovanost, luxus a styl tanga v době jeho největší slávy. K večeři mimo jiné i argentinský steak.

5. den Buenos Aires – Mendoza

Po snídani odjezd na letiště a odlet do Mendozy, transfer do hotelu. Odpoledne procházka východní částí města - Ciudad Este – se spoustou parků lemovaných stromořadími a zelenými pěšinkami, s moderní architekturou – la Alameda, Area Fundacional, Centro Cívico a Park Gral, prohlédneme si typické domy San Martínu s tradičními velkými domovními vraty, zastavíme se v La Rosaleda, nádherné růžové zahradě s více jak 4500 druhy růží, a vyjdeme na vršek Cerro de la Gloria s památníkem osvobození Ameriky.

6. den Mendoza

Po snídani se vydáme na výlet po vinných stezkách Caminos del Vino,kterých je v této provincii na 2000, některé malé, rodinné, jiné velké, státní. První vinice zde založili v 16. stol. jezuitští misionáři. Návštěva vinic a vinných sklepů spojená s degustací nejrůznějších značek, oběd v tradičním lidovém stylu doprovázený hudebním vystoupením.

7. den Mendoza – Santiago de Chile

Po snídani odjezd autobusem k chilským hranicím. Po cestě jsou nádherné výhledy na Aconcaguu, nejvyšší vrchol Jižní Ameriky, míjet budeme lyžařská střediska, termální lázně Cacheuta, prázdninové městečko Potrerillos, průsmyk Uspallata. Po cestě oběd v Puente de Inca a návštěva dalšího vinného sklepa s degustací. Na hranicích nás uvítá socha Krista - Cristo Redentor. Navečer příjezd do Santiaga de Chile.

8. den Santiago de Chile

Po snídani prohlídka města, návštěva Muzea vinařství, degustace a prezentace různých vín. Oběd, odpoledne volno nebo fakultativně návštěva vinic v oblasti Cajón de Maio a vinných sklepů Concha y Toro, hlavního vývozce chilských vín.

Večer fakultativně večeře se zábavním programem . show Los Adobes de Argomedo.

9. den Santiago de Chile

Volný den v Santiagu nebo fakultativně půldenní návštěva vinic, buď Colchagua Valley nebo vinice

Undurraga a Tarapaca. Nebo možnost návštěvy Muzea Pabla Nerudy na Isla Negra, s domem spisovatele a s jeho hrobkou.

10. den Santiago de Chile - Buenos Aires

Po snídani volno. Transfer na letiště, odlet do Buenos Aires. Ve večerních hodinách odlet do Evropy.

11. den

Přílet do Prahy

Termín

Zajišťujeme individuálně v libovolném termínu.

Cena zájezdu

79 900,- Kč ve 3* hotelích a 83 900,- Kč ve 4* hotelích

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu dle programu
 • autobusovou dopravu Mendoza - Santiago
 • asistenci česky mluvícího průvodce v Bs As
 • 8x ubytování v hotelu 3* nebo 4* se snídaní
 • transfery letiště-hotel-letiště
 • půldenní výlet po Bs As s obědem
 • celodenní výlet po vinicích s obědem
 • půldenní výlet po Mendoze
 • půldenní výlet po Santiago de Chile

Cena nezahrnuje

 • odletovou taxu cca 27 USD
 • pojištění léčebných výloh a storna zájezdu u ERV 2023 Kč
 • fakultativní výlety: Delta del Tigre-900 Kč/os, Fiesta Gaucha-1600 Kč/os, Tango show s večeří-2300 Kč/os

Další výlety

Výlety je možné realizovat z Mendozy

Rafting Río Mendoza – Asi 1 a čtvrť hodiny trvající plavba lehčí náročnosti v délce 12 km po řece Mendoze k Pueblo del Río a ke Codo del Diablo. V ceně je zahrnuto i zapůjčení nepromokavých kalhot a čepice, vesla a záchranné vesty. Před samotným raftingem krátký rychlokurs a instruktáž. Doprovodný člun.