Zájezd
Okruh Argentinou

Okruh Argentinou Okruh Argentinou Okruh Argentinou Okruh Argentinou Okruh Argentinou

Buenos Aires
Buenos Aires a další kouty Argentiny
Poznávací zájezdy
Tematické zájezdy


Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy

2. den Buenos Aires

Přílet na letiště Ezeiza, transfer do hotelu, odpočinek po cestě, individuální volno.

3. den Buenos Aires

Dopoledne fakultativně půldenní projížďka a procházka centrem města - po třídě Avrenida de 9 de julio se vydáme k jednomu ze symbolů města, k Obelisku a slavnému divadlu opery, mistrovskému architektonickému dílu s úžasnou akustikou, poté se projdeme starobylou čtvrtí San Telmo, kolébce města, kde se každou neděli konává trh starožitností nebo také bleší trh. Pokračujeme k historickému a politickému centru města kolem náměstí Plaza de Mayo, s katedrálou, s koloniální architekturou, s Casa Rosada a dalšími historickými paláci. La Boca je malebnou čtvrtí bývalých italských přistěhovalců, proslulá je zejména její ulička Caminita. Podél Avenidy de Mayo, která má pro změnu typický španělský ráz, se dostaneme na náměstí Plaza de los dos Congresos přímo naproti budovy kongresu a dále do aristokratické čtvrti Recoleta a k nádhernému parku Palermo.

Odpoledne volno, možnost návštěvy tančírny s kurzem tanga.

4. den Buenos Aires

Dopoledne volno a odpoledne fakultativně výlet do Tigre. Nejprve projedeme rezidenční částí města s nádhernými vyhlídkami na luxusní obydlí smetánky, mineme městečko Olivos s prezidentskou rezidencí, San Isidro se starobylou katedrálou a známým obchodním centrem, a dostaneme se k deltě řeky Paraná, pouhých 30 km severně od hlavního města. Zde se nachází jedinečná ekologická oblast Delta del Río Paraná. Po příjezdu do Tigre, které je považováno za ráj veslařů, se nalodíme na bárky, abyste mohli projíždět kanály a přítoky řeky a mohli si vychutnat nádhernou přírodu.

Večer fakultativně večeře a Tango show v jednom z vyhlášených podniků s vynikající argentinskou kuchyní a s ještě lepším představením tanga a lidové kultury. K večeři mimo jiné i proslulý argentinský steak.

5. den Buenos Aires -Puerto Iguazú

Po snídani odlet do Iguazú, ubytování a odjezd na výlet k vodopádům z argentinské strany. Potom se ekologickým vláčkem svezeme po pralese až k můstkům a lávkám nad vodopády. Po cestě zastávka u Ďáblova chřtánu Garganta del Diablo kde je možné sledovat nekonečný a ohlušující příval vody řítící se do propasti. Další zastávka Cataratas nám umožní sledovat vodopády a deltu řeky Iguazú s četnými ostrůvky. (Circuito Superior) Volno k obědu. Pokračování prohlídky vodopádů, nyní tzv. Circuito Inferior, četné kaskády a vodopády na pozadí pralesa.

Fakultativně je též možné zúčastnit se Safari Gran Aventura – projížďka terénním autem v délce 8 km pralesem s odborným výkladem průvodce do Puerto Macuco, pak pěšky asi 200 m k nalodění na loďky, s kterými budeme projíždět úsek 6 km kolem vodopádů. Doplavíme se až k Salto Tres Mosqueteros – vodopád Tří mušketýrů, odkud je možné sledovat vodopády na brazilské straně. Zbytek prohlídky tohoto úseku je opět po můstcích a lávkách nad vodopády.

6. den Iguazú – Mendoza

Dopoledne výlet na brazilskou stranu vodopádů. Pěší procházka v délce 1 km, během kterého je možné sledovat jeden z nejmohutnějších vodopádů na světě s 275 kaskádami a peřejemi o celkové šířce 2700m. Panoramatické výhledy na argentinskou stranu vodopádů. Poté přejezd na letiště a odlet do Mendozy.

7. den Mendoza

Po snídani se vydáme na výlet po vinných stezkách Caminos del Vino. Z Mendozy se jede směrem k Lujan de Cuyo, kde se pěstuje vinná réva a vyrábí víno Malbec. Výlet pokračuje koňmo po mendozkém podhůří. Vesnická snídaně a návštěva sklepů Cavas de Cano s degustací. Oběd ve vesnickém stylu.

8. den Mendoza – EL Calafate

Po snídani odjezd na letiště a let do El Calafate, transfer do hotelu.

9. den El Calafate

Po snídani odjezd na výlet lodí k ledovci Upsala. Z El Calafate se vydáme autobusem asi 50 km do přístavu Puerto de la Cruz na Punta Bandera, odkud v 9,00 vyjíždějí lodě k ledovcům. Po necelých 2 hodinách plavby se naskytne úchvatný pohled na ledovec Upsala, cesta pokračuje do Bahía Onelli, odkud se jde pěšky ke stejnojmennému jezeru a k ledovcům Onelli, Agassiz a Bolado. Krátké volno na břehu jezera a pak plavba k ledovci Spegazzini s nejvyššími stěnami. Návrat do El Calafate.

10. den El Calafate – Ushuaia

Dopoledne výlet k ledovci Perito Moreno. Cesta je dlouhá asi 80 km, poslední úsek se již jede národním parkem Lo Glaciares. Po cestě krásné výhledy na jezero Lago Argentino a zátoku Bahía Redonda s početnou faunou, černé labutě, plameňáci, kachny a lysky. Projíždí se patagonskou stepí a posléze bujnou stromovou vegetací Bosque Andino Patagónico. Po lávkách a schůdcích se dostaneme na vyhlídky k ledovci Perito Moreno. Poté přejezd na letiště a odlet do Ushuaia.

11. den Ushuaia

Po snídani výlet do národního parku Ohňová země, který začíná pouhých 11 km od města. Budeme obdivovat jezera, laguny a řeky, které ústí do kanálu Beagle. Pak se vydáme po silnici N 3 do vlakové stanice, Ferrocarril Austral Fuegino, fakultativně projížďka vlakem „z konce světa“. Pokračování k zátoce Ensenada, odkud výhledy na ostrovy Redonda a Estorbo a na protilehlou stranu kanálu Beagle s horami Montes Nevados de la Cadena Sampaio (Chile). Na zpáteční cestě procházka kolem jezera Lago Roca a kolem přehrady bobrů se dostaneme do zátoky Lapataia. Odpoledne volno nebo fakultativní výlet po kanále Beagle a podél pobřeží Ushuaia k majáku Les Eclaireurs a k ostrovu Los lobos, ráji tuleňů. Po 20 minut možnost sledovat tato zvířata. Následuje plavba k ostrovu Los Pájaros, kde můžeme sledovat kormorány, albatrosy a další mořské ptáky. Návrat do Ushuaia.

12. den Ushuaia – Buenos Aires

Dopoledne volno, odpoledne odlet do Buenos Aires. Ve večerních hodinách odlet do Evropy.

13. den

Přílet do Prahy.

Termín

Zajišťujeme individuálně v libovolném termínu.

Cena zájezdu

89 900,--

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu dle programu
 • asistenci česky mluvícího průvodce v Bs As
 • 10x ubytování v hotelu 3* nebo 4* se snídaní
 • transfery letiště-hotel-letiště
 • půldenní výlet po Bs As s obědem
 • výlet po argentinské straně vodopádů
 • výlet po brazilské straně vodopádů
 • výlet po vinicích Mendozy s obědem
 • výlet k ledovcovým jezerům
 • 1/2denní výlet k Perito Moreno
 • výlet do národního parku Ohňová země

Cena nezahrnuje

 • letištní taxy (účtováno dle skutečné výše ke dni vystavení letenky)
 • pojištění léčebných výloh a storna zájezdu od ERV 2023 Kč
 • fakultativní výlety
 • odletovou taxu cca 25 USD
 • vstupy do národních parků cca 27-30 USD/park